دسته‌هاهمه

خمیردندان بدون گلوتن

خمیردندان بدون گلوتن 

مصرف گلوتن برای بعضی از افرادی که شرایط بدنی خاصی دارند مثل بیماران سلیاکی و یا کسانی که آلرژی به گندم ممکن است باعث ایجاد مشکل شود لذا باید در انتخاب مواد خوراکی که شامل گلوتن می شود بسیار دقت کنند . خمیر دندان یکی از موادی است که حداقل روزی ۲ بار افراد از آن استفاده می کنند لذا اطمینان از بدون گلوتن بودن خمیردندان همواره یکی از دغدغه های افرادی است که به گلوتن حساسیت دارند 

بیماری سلیاک

بیماری سلیاک، حادترین شکل عدم تحمل گلوتن است. بیماری سلیاک یک اختلال خودایمنی محسوب می‌شود که ورود گلوتن را به بدن مثل یک متجاوزگر خارجی می‌بیند. در نتیجه سیستم ایمنی به گلوتن و پوشش روده حمله می‌کند. این حمله به دیواره‌های روده آسیب رسانده و ممکن است باعث کمبود مواد مغذی، کم خونی، مشکلات گوارشی و ابتلا به بیماری‌های دیگر می‌شود.

تشخیص بیماری سلیاک بسیار دشوار است. در واقع بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به سلیاک از بیماری خود آگاهی ندارند.

حساسیت غیرسلیاکی به گلوتن

با وجود بیماری سلیاک، هستند کسانی که تست سلیاک آن‌ها منفی است اما هنوز به گلوتن واکنش منفی نشان می‌دهند. هنوز مشخص نیست چه تعداد از جمعیت جهان حساسیت غیر سلیاکی دارند اما تعداد آنها حدودا بین ۵ تا ۱۳ درصد تخمین زده شده است.

هنوز هیچ تعریف مشخصی از حساسیت گلوتن غیرسلیاکی بیان نشده است اما این حساسیت زمانی تشخیص داده می‌شود که فرد مبتلا نسبت به گلوتن واکنش منفی نشان می‌دهد اما بیماری سلیاک و آلرژی‌ ندارد. از علائم‌های حساسیت گلوتن عبارتند از اسهال، درد معده، خستگی و نفخ و افسردگی است

خمیردندان طبیعی بدون گلوتن

خمیردندان بدون گلوتن آلفادنت.

خمیردندان آلفادنت اولین خمیردندان طبیعی بدون گلوتن است . خمیردندان بدون گلوتن آلفادنت بهترین انتخاب برای کسانی است که به گلوتن حساس هستند . 

برای تهیه خمیردندان می توانید به فروشگاه آلفادنت مراجعه کنید و با خیال راحت از آن استفاده کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =